2. İklime Uyumlu Temiz Enerji Bilinçli Ev Tasarımı

Mart 28, 2016 tmzadmin 0 Comments

“2. İKLİME UYUMLU TEMİZ ENERJİ BİLİNÇLİ EV TASARIM YARIŞMASI”na 9 tanesi yurtdışından olmak üzere 46 başvuru olmuştur. Başvuruda bulunanlara,  yarışmaya gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Seçici Kurul başvuruları değerlendirdikten sonra sonuçlar duyurlacaktır.

2. İKLİME UYUMLU TEMİZ ENERJİ BİLİNÇLİ EV TASARIMI

Öğrenci Yarışması

Her iki yılda bir düzenlenecek İklime Uyumlu Temiz Enerji Bilinçli Ev Tasarımı Öğrenci Yarışması’nın ikincisi bu yıl Ekim ayında gerçekleştirilecektir. Hacettepe Üniversitesi Yeni ve Temiz Enerji AR-UY Merkezi (YETAM) ve Temiz Enerji Vakfı (TEMEV) ortaklığında düzenlenen yarışma, her daldan bütün üniversite öğrencilerinin katılımına açıktır. Yarışma, günümüzde her geçen gün önemi artan enerji bilinçliliği ve kullanımı konusundaki çalışmaların, düşünce ve projelerin üretilmesini desteklemeyi ve bu alanda üretilen projelerin yaşama geçirilmesinde ve topluma ulaştırılmasında aracı olmayı hedeflemektedir.   Yarışmaya son katılım günü 1 Ekim 2010 olup,  yarışmaya yapılacak gönderimler e-posta,  posta yada elden YETAM ve TEMEV Merkezine getirilerek yapılabilir. Posta ile yapılacak gönderimlerde postaya veriliş gününün en geç 1 Ekim 2010 olması gerekmektedir.

Takvim:

Yarışmanın duyurumu : Mart 2010
Projelerin teslimi :1 Ekim 2010
Sonuçların açıklanması :22 Ekim 2010
Projelerin sergilenmesi ve ödül töreni : Kasım 2010

Ödüller:

1.Ödül: 1200 TL
2.Ödül: 800   TL
3.Ödül: 500   TL

Katılım Koşulları:

Bu yarışma tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açıktır. Katılımcılar grup olarak başvuru yapabilirler ve farklı bölüm – disiplinlerden öğrencilerin katılımı ile oluşturulacak gruplar önceliklidir.

Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Tasarımda iklime uyumlulukta göz önüne alınan koşullar belirtilmeli ve temiz enerji kullanımına ilişkin ayrıntılı bilgi verilmelidir. Tasarımlarda iklime uyumlu tasarım kıstaslarına duyarlılık, ekolojik tasarım ilkelerinden yararlanılması ve temiz- tükenmez (yenilenebilir) enerji kaynaklarının yapının genel sistemi ile bütünleştirilmesi aranacaktır.

Tasarımın açıklamalarında, tasarımda ele alınan konuların nedenleri açık olarak belirtilmelidir.

Yapılacak tasarımın çizimleri ve açıklamaları başvuru ile birlikte gönderilmelidir. Başvuru formlarında yarışmaya katılan öğrencilerin: adres, telefon, e-posta bilgileri ve okumakta oldukları üniversite- bölüm bilgileri yer almalıdır.
Yarışmaya gönderilecek proje önerilerinin (çizim, eskiz, şemalar ve yazılı belgelerin) istenilen sayıda, A3 boyutunda ve. pdf formatında gönderilmesi gerekmektedir. Posta ile gönderilecek başvurularda belgelerin CD-DVD ye kaydedilerek gönderilmesi gerekmektedir.

Başvurular bir Seçici Kuruluca incelenecek ve ödüle değer görülenler sahiplerine bildirilecektir. Gerekli görülürse, Seçici Kurul başvuru sahibinden/sahiplerinden ek bilgi isteyebilir.

Başvuran kişinin/kişilerin açık adresi ve e-posta adresleri başvuruda belirtilmelidir.

Başvuruların, daha önce bir yarışmada ödül kazanmamış olması gereklidir.

Yarışmada dereceye giren projeler 22 Ekim 2010 günü ilgili internet sitelerinde (www.yetam.hacettepe.edu.tr – www.temev.org.tr) duyurulacaktır. Ödül töreni, Kasım ayı içerisinde yapılacaktır törenin yapılacağı gün yarışma sonuçları açıklandığında duyurulacaktır. Ödül töreninde dereceye giren katılımcılardan projelerini açıklayacak kısa birer sunum yapmaları istenecektir.

Ödüle değer görülen tasarımlar ayrıca Hacettepe Üniversitesi’nde açılacak sergide 15 gün süreyle sergilenecektir.
Ödüle değer görülen tasarımlarla ilgili bilgiler, konuyla ilgili kurumlara gönderilecek ve çeşitli kurumların yardımıyla uygulama olanakları araştırılacaktır.

Detaylı Bilgi ve İletişim için:

  • Adres: Hacettepe Üniversitesi Yeni ve Temiz Enerji AR-UY Merkezi (YETAM)Beytepe-Ankara
  • Telefon: 312 297 67 69 – 312 468 03 09
  • E-posta:  feray@hacettepe.edu.tr – www.yetam.hacettepe.edu.tr
  • www.temev.org.tr

Leave a Reply:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir