Avrupa Bakır Enstitüsü tarafından elektrikli araçların Toplam Sahip Olma Maliyetini (TSOM) karşılaştırmak üzere bir hesaplama aracı hazırlandı.

Haziran 14, 2017 temev 0 Comments

Avrupa Bakır Enstitüsü tarafından yaptırılan yeni bir Online Binek Araç  Hesaplama Aracı  kullanıma hazır. Bürüksel Vrije Universiteit ve Mobilite, Lojistik ve Otomotiv Teknoloji Araştırma Merkezi (MOBI) tarafından geliştirilen bu eşsiz aracın amacı, politika yapıcıların  teşvik programlarını daha etkin olarak tasarlamalarını, sigorta şirketlerinin ve tüketici örgütlerinin yanma ve elektrikli araçlar arasında adil bir karşılaştırma yapmalarını sağlamaktır. Araç, bu hızlı hareket eden pazardaki yeni bilgileri hesaba katmak için düzenli olarak güncellenecektir.
Bu araç ile binek araçların satın alınmadan önce toplam sahip olma maliyetini (TSOM) karşılaştırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Dizel, benzin veya LNG (sıkıştırılmış doğal gaz) lı araçların yanısıra , hibrid elektrikli, pilli elektrikli ve plug-in hibrid elektrikli – bazı üreticiler hidrojen yakıtlı araçların toplam TSM faktörü değerlendirmesi için aşağıdaki  Avrupa Bakır Enstitüsü (ECI) tarafından hazırlanmış olan hesaplama aracı  linki kullanabilirsiniz

Leave a Reply:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir