Yerelden Ulusala İklim Ağı Projesi Antalya Bölge Eğitimi Ramada Plaza Hotel’de gerçekleştirildi

Mart 17, 2022 temev 0 Comments

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Türkiye’de Sivil Toplumun Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında Temiz Enerji Vakfı liderliğinde ve Küresel Denge Derneği ortaklığında yürüttüğümüz Yerelden Ulusala İklim Ağı projesinin 11. eğitim faaliyeti olan Antalya Bölge Eğitimini tamamladık.

8-9 Mart 2022 tarihlerinde, Antalya Ramada Plaza Hotel’de gerçekleştirdiğimiz etkinliklik, TEMEV Yönetim Kurulu Başkanı Metin Atamer’in açılış konuşmasıyla başladı. Proje Koordinatörümüz Serkan Aktaş’ın Yerelden Ulusala İklim Ağı projesini tanıtımının ardından, eğitim faaliyetlerine geçildi.

Eğitimin ilk gününde Küresel Denge Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nuran Talu, Prof. Dr. Doğanay Tolunay ve Prof. Dr. Süleyman Toy ve Dr. Figen Ar konuşmacı oldu.

İlk olarak Prof. Dr. Doğanay Tolunay, “İklim Değişikliğinin Temeli” sunumunu gerçekleştirdi. Tolunay’ın ardından Talu, “Paris Anlaşması ve İklim Krizi” başlığını ele aldı. Eğitime katılan sivil toplum kuruluşlarına Yerel İklim Ağı Platformu tanıtıldı.

Öğleden sonra oturumu ise Prof.Dr. Süleyman Toy’un “Turizm Değer Zinciri ve İklim Değişikliği” sunumu ile başladı. Günün son sunumunda ise katılımcılarımız Dr. Figen Ar’ın, “Kırsalda Kadın ve Kadın Kooperatifleri: İklim Değişikliğine Uyum Örnekleri” sunumunu dinlediler. 

Eğitimin ikinci gününde ise Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Reyhan Erdoğan moderatörlüğünde, “İklim Değişikliği Kaynaklı Karşılaştırmalı Bölgesel Sorunlar” çalıştayı gerçekleştirildi. 

 

Leave a Reply:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir